ParLayaneLmas
Sitemize Hoşgeldin...
Bu renkli Avril dünyası için sadece üye olman ve e-posta adresine gelen iletiyi aktif etmen yeterli.Senide bekliyoruz...
ParLayaneLmas
Sitemize Hoşgeldin...
Bu renkli Avril dünyası için sadece üye olman ve e-posta adresine gelen iletiyi aktif etmen yeterli.Senide bekliyoruz...
ParLayaneLmas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ParLayaneLmas

DostLuk İçin Dogru Seçim...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Para'nın yaşamda ki yeri!!

2 posters
YazarMesaj
pembegezegenim
Üye
Üye
pembegezegenim

Para'nın yaşamda ki yeri!! Empty
MesajKonu: Para'nın yaşamda ki yeri!!   Para'nın yaşamda ki yeri!! Icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 12:30 pm

[b]Belki saçma gelebilir ama, bir araştırma ödevimdi. Paylaşmak istedim. Herkes para mutluluk vermez diyor. Bencede ama zaten para bir mutluluk kaynağı değil mutlu olmak için bir araçtır. Size bir yazımı sunmak istiyorum.

Para mutluluk demek değildir diyenler için güzel bir yazım var:

Para tâbi ki her şey demek değildir. Mutluluğun birinci koşulu sağlıktır. Ama maalesef sağlık hizmetleri bile parayla. Parası olan insan için bu kolaydır. Tek yapması gereken hastaneye gitmektir. Ama parası olmayan için böyle değil:(

Şimdi siz diyeceksiniz ki para parası olmayanları mutsuz etti iyileşemediler. Beklide hayatlarını kaybettiler. Ama hatırlatayım bu para yüzünden değil, parasızlık yüzünden. Çünkü parası olsaydı böyle bir sorun olmayacaktı. Lidyalıların askerleri için icat ettiği para artık olmazsa olmaz duruma geldi. Artık içtiğimiz doğal su bile parayla. Artık para bazılarını kötü yola düşürdüğü gibi bazılarını da çok mutlu edecektir. Misal, Parası olan hali vakti yerinde olan bir insan fakir, ekmek bulamayan birine yardım etmek istiyor. Parası var. Onun belki sıcacık bir yuva ihtiyacını karşılayacak. Belki bir yardım kuruluşuna yardım edecek. Bu yardımlar ona nasıl mutluluk verir bunu ondan başkası bilemez. Dünyanın en mutlu insanı sayar kendini. Saçmaladığımızı düşünen olabilir, ama unutmayın acılar yaşayanlar içindir. Mutluluk da böyledir. Kimsenin hislerini siz anlayamazsınız. Para insanların temel ve kişisel ihtiyaçlarını karşılar. Düşünün bir kere. Çarşıya çıkıyor ve kendinize güzel bir elbise alıyorsunuz. Çok mutlu oluyorsunuz değil mi? Peki neyle aldınız o güzelim elbiseyi? Tabi ki parayla. Başka bir örnekle değerlendirelim. Hasta yoksul bir insan var. Tedavi olmazsa ölecek. Bir şeyler yapmak istiyorsunuz ve tedavi parasını siz karşılıyorsunuz. Hasta olan tedavisini tamamladıktan sonra dinç bir şekilde ayağa kalkıyor. Size nasıl teşekkür edeceğini bilemiyor. Sizde mutlu oluyorsunuz. Çünkü yardım ediyorsunuz. Yardımseverlik gibisi yok. Yine ve yine parayı kullandık dimi? Düşüncelerimi anlatabildiysem ne mutlu bana. Anladığınız gibi para mutluluk kaynağı değildir, mutlu olmanın bir aracıdır. Tabi ki maneviyat ve sevgi çok önemlidir. Onlar olmazsa bu dünyada nasıl yaşanır ki? Ben şahsen “Parayla Saadet olmaz.” Sözüne katılmıyorum ve şiddetle kınıyorum. Çünkü zaten para mutluluk kaynağı değil bir araç. İstediklerimi anlatabilseydim be mutlu bana.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir..
http://www.eglencelidunyam.yetkinforum.com
HayLey*AvriL
ღ-Prєnsєs-ღ
ღ-Prєnsєs-ღ
HayLey*AvriL

Para'nın yaşamda ki yeri!! Empty
MesajKonu: Geri: Para'nın yaşamda ki yeri!!   Para'nın yaşamda ki yeri!! Icon_minitimePaz Mart 22, 2009 10:56 am

Cnm Aynı Konudan 2 Tane Var AnLamadım scratch
http://avriltr.yetkinforum.biz

Para'nın yaşamda ki yeri!!
1 sayfadaki 1 sayfası